Halálosan "ártalmatlan" gyógyszerek

2007-től drasztikusabb hatóanyagú fájdalomcsillapítók vannak szabadforgalomban

Az Algopyrin hatóanyaga a metamizole.

Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú gyógyszerek vénykötelesek. A metamizole-t 1920-ban szabadalmaztatták, szabadalmi védettsége tehát ma már nincs, az gyártja, aki akarja, vagyis a metamizole NEM ÜZLET.

És mint majd mindjárt látjuk, ha valóban a gyógyszerek veszélyessége alapján dőlne el, mi vényköteles, és mi nem, az összes szabadforgalmú paracetamol tartalmú és nem szteroid gyulladás csökkentő típusú gyógyszert vénykötelessé tennék.

Miért nem teszik? Azért, mert ez viszont bomba üzlet. Persze most valaki rámutathat, hogy itt kicsit keverem a gyógyszerhatóságot, meg a gyógyszeripart, hiszen csak a gyógyszerhatóság tilthat és engedélyezhet, a gyógyszeripar csak kérheti az engedélyezést. Sajnos nem én keverem a dolgokat, hanem a valóságban keveredik össze, hogy ki kit irányít. Bár országonként változó korrupciós szinttel, de minden gyógyszerhatóság a megengedettnél jóval melegebb kapcsolatot ápol a gyógyszeripari cégekkel.

Angliában becslések szerint 4.000 millió 500 mg-os paracetamol tabletta fogy évente! Persze nem generikus, olcsó formában, hanem ízesített porok, forróitalok, és az influenzát két vállra fektető szupertabletták formájában. A gyógyszeripart sosem zavarta, ha valami veszélyes, nem az ő dolga védekeznie saját maga ellen. Mi több, a gyógyszeripar újra és újra megpróbál életveszélyes gyógyszereket szabadforgalmúvá átminősíttetni, csakhogy növelje profitját. Nemrég az USA-ban azt szerették volna elérni, hogy az igen súlyos, nem ritkán halálos mellékhatásokat okozó koleszterincsökkentőket minősítsék át szabadon vásárolhatóvá. Egyelőre nem ment, de majd... Hogy a koleszterinszintet nem is kéne, sőt ártalmas csökkenteni, az más kérdés.

paracetamol

Életveszélyes szerek szabadpiaci forgalmazása

  • Paracetamol más néven acetaminophen (Coldrex, Panadol, Rubophen, Grippostad, Efferalgan,, Mexalen, Ben-U-Ron, Paracetamol, Paramax, Béres Febrilin, Neocitran, Vicetamol, Rhinoval, Miralgin, Saridon, ??). Miért is e felsorolás? Az ok: náthára, influenzára, fejfájásra, izületi fájdalmakra, izomfájdalmakra, stb. ezt ajánlják, ezek az un. "modern" készítmények. A nagyszámú paracetamol-tartalmú szabadforgalmú gyógyszer veszélye az, hogy a különféle tünetekre szedett azonos hatóanyagú paracetamol készítmények könnyen vezetnek túladagoláshoz. Az emberek egyébként sem gondolják, hogy egy szabadforgalmú készítmény életveszélyes lehet, kevesen olvassák el az apróbetűs figyelmeztetéseket. Ha nem csökken a láz vagy a fájdalom, mindenki hajlamos hamarosan bekapni még egy szemet a gyógyszerből. S mivel a paracetamol bizonyítottan gyengébb hatású fájdalomcsillapító, mint mondjuk az Algopyrin, ez bizonyára gyakran be is következik.

A paracetamol egyik közismerten veszélyes tulajdonsága, hogy a terápiás dózis és a mérgezést okozó dózis nagyon közel van egymáshoz. Paracetamol mérgezés a máj károsodásához, ill. a máj elhalásához vezet. Ha nem ismerik fel a paracetamol mérgezést néhány órán belül, a májkárosodás halálhoz vezet. Nehezíti a felismerést, hogy első nap a vezető tünetek (izzadás, émelygés, hányás) azonosak lehetnek annak az állapotnak a tüneteivel, amire a beteg szedi a gyógyszert, és ráadásul a mérgezett személynél a tünetek pár órán belül elmúlnak! A 24 órán túl jelentkező mérgezési tünetek (sárgaság, kóma, veseleállás) pedig már a bekövetkezett májkárosodásról tudósítanak, amit igen gyorsan követ a halál. Azonban túladagolás esetén az sem lehet nyugodt, akinek az első 1-2 napban nem jelentkezik mérgezéses tünete, ugyanis gyakran 5-6 nap múlva jelentkeznek a tünetek, ám ekkor már végzetesek. Feltételezett túladagolás esetén tehát azonnal toxikológiai osztályon kell jelentkezni. A British Medical Journal (1998;316:1724-1725) azonban több esetről is beszámol, amikor a túladagolás után kezelésre jelentkezett betegeknél a vérben mért paracetamol szintet a veszélyes 200 mg/l alattinak találták ugyan, de a beteg, hazabocsájtva, az napokon belül meghalt. Valójában minden túladagolásos esetben intravénásan acetylcystein-t kell adni a betegnek!

Mivel a terápiás és a toxikus dózis igen közel vannak egymáshoz, senki nem érezheti igazán biztonságban magát, aki paracetamolt szed. Ha csak a statisztikákat tekintjük, napi 4 gr több napon át való szedése májkárosodást, 6 gr halált okozhat. Másként, 150 mg/testsúly kilogramm már mérgező adag. Mint az Australian Adverse Drug Reactions Bulletin 2005 októberi száma beszámol róla, 29 paracetamol mérgezésből fakadó májkárosodásból 9 véletlen túladagolásból következett be (gyakran öngyilkossági szándékkal is bevesznek paracetamol tartalmú gyógyszereket). Ráadásul további 10 esetről számoltak be, ahol gyerekeknél a terápiás adagot (20mg/testsúly kilogramm) túl nem lépő kezelés során lépett fel májkárosodás. Ha ezt átszámoljuk, egy 20 kilogrammos gyermeknél mindössze 400 mg-ról van szó! A paracetamol készítmények átlagos hatóanyag tartalma 500-750 mg közt mozog, kivéve a kifejezetten gyermekeknek szánt gyógyszereket, amelyekben jóval kevesebb van. Azonban bevált gyakorlat, hogy fejfájás, láz esetén a szülők, pláne nagyobb gyerekeknek, felnőtt gyógyszert adnak, s így akár egy szemmel is könnyedén túllépik a veszélyes határt.

Nátha, influenza, különféle fájdalmak gyakran egy hétig is eltartanak, ez könnyen krónikus paracetamol szedéshez vezet.

A paracetamol-mérgezés veszélyét fokozottan növeli bármi, ami károsítja vagy terheli a máj enzimrendszerét. Így pl.

  • ha valaki májbetegségben, májelégtelenségben szenved (hepatitisze volt/van)

  • ha valaki kiéhezett, akár az aktuális betegsége miatt, akár mert fogyókúrázik, akár mert mondjuk anorexia nervosában szenved

  • ha rendszeresen fogyaszt nagyob mennyiségű alkoholt

  • ha olyan gyógyszert szed, amely a paracetamolt bontó enzimrendszert is terheli. Pl. antiepileptikumok (pl. Neurotop), antiaritmiás szerek (pl. Diphedan) vagy bizonyos antibiotikumok (pl. Tubocin)

  • ha orbáncfü kivonatot szed

  • ha phenobarbitált (Pl. Sevenal) szedha genetikai okokból rosszul bontja le a paracetamolt (ezt majd a mérgezésből lehet biztosan megtudni)

Túl sok "ha" szerepel a paracetamol ellenjavallatai közt, melyeknek fennállása esetén sincs mindig tudatában a beteg.

Angliában évente 70 000 paracetamol mérgezést kezelnek, ebben benne van a rengeteg öngyilkossági szándékkal elkövetett túladagolás is. (Nem ötletnek írom, mert nem szép halál, de paracetamol mérgezéshez elég 20 szem tabletta. Próbálna valaki 20 szem Algopyrinnel öngyilkosságot megkísérelni!) 1993 és 1997 közt Angliában 500-an haltak meg paracetamol túladagolásban. Ezek az adatok azt jelentik, hogy Angliában egymillió lakosra 1400 paracetamol mérgezés esik, és a fejlett egészségügyi ellátásnak köszönhetően csak 10 paracetamol halál jut egymillió emberre. Világszerte, a túladagolásos mérgezések feléért a szabadforgalmazású paracetamol felelős!

A paracetamol (és aszpirin) fogyasztás másik kockázata a veseelégtelenség, veseleállás. Egy svéd vizsgálat (N. Engl. J. Med. 2001; 345(25):1801-8) szerint paracetamol fogyasztás 2.5 szeres kockázatot jelent veseelégtelenség kialakulására, és már fennálló veseproblémák esetén 5.5-szörös kockázata van a betegnek a veseelhalásra. Hasonló kockázat metamizole (pl. Algopyrin) szedése kapcsán nem ismert.

Ha összevetjük ezeket az adatokat, miszerint egymillió emberből 0.2-2 ember hal meg metamizole szedés következtében, míg paracetamol szedés következtében 10, akkor azt mondhatjuk, hogy a paracetamol ötször-ötvenszer veszélyesebb szer, mint az Algopyrin vagy a Quarelin. Ez a kalkuláció persze nem veszi figyelembe, hogy pl. Angliában számos májátültetést végrehajtva sikerül leszorítani a paracetamol halálozást, és az egészségügy jóval felkészültebb az ilyen esetek szakszerű kezelésére. Úgy vélem, nálunk még a diagnosztizálásig is kevés eset fog eljutni, az emberek majd "tisztázatlan eredetű" okokból csendben meghalnak. Ha a mérgezéses esetek 4 órán túl kerülnek ellátásra, rohamosan csökken az esélye annak, hogy a mérgezett életben maradjon, vagy egészségkárosodás nélkül ússza meg a mérgezést. Magyarországon a paracetamol tehát jóval veszélyesebb, mint a nemzetközi statisztikákból gondolnánk.

Vajon a magyar egészségügy felkészült arra, mi lesz, ha 20 millió Algopyrint (2006 évi fogyasztás) egyszer csak paracetamollal, és egyéb alternatív szerekkel helyettesítenek? Ki lehet számolni, mibe fog ez kerülni a lakosságnak és a TB-nek. A 10 millió lakosra jutó 10-14 000 paracetamol mérgezés kezelési költsége pedig, 20 000 dolláros átlagos költséggel számítva horribilis összeg. Persze azon sokat lehet majd spórolni, ha a beteg meghal.

Alternatívák-e az egyéb alternatív szerek?

Hosszúra nyúlna ez a figyelemfelhívó cikk, ha minden alternatív fájdalom- és lázcsökkentőt végigvennénk. De egy rövid kitérőt azért még megérdemel a kérdés.

  • A paracetamolon kívül ma az agyonhirdetett, szabadforgalmú fájdalomcsillapítók mind az un. nem szteroid gyulladás csökkentők csoportjába tartozik (Algoflex, Algol, Advil, Aleve, Huma-Ibuprofen, Ibulös, Voltaren, Nurofen Solpaflex, Melfen, stb.). E szerek megint csak súlyos veszélyeket hordoznak a gyanútlan vásárló számára, melyekre már eddig is figyelmeztetni kellett volna a vásárlókat, de nem tették.

  • Egy kiterjedt, 18 vizsgálatot felölelő metaanalízis (Arch. Intern. Med. 2000;160:2093-2099.) szerint ezeknek a szereknek a szedése nőknél 5.1-szeres, férfiaknál 3.5-szeres felső gasztrointesztinális vérzés (gyomorvérzés) kockázatot jelent. Számokra lefordítva, e szerek szedése ezer gyógyszert szedőből egynél (egy millió emberből ezernél) okoz gyomorfekélyt vagy vérzést. Az idősebb kor azonban növekvő kockázatot jelent, 75 év felett már 20 gyomorvérzéssel kell számolni, és ha a betegnek volt már korábban gyomorfekély problémája, akkor az arány 30 az ezerhez. Nagyobb dózis esetén a kockázat még nagyobb! Fejfájás helyett gyomorvérzésbe meghalni nem jó csere.

  • A nem szteroid gyulladás gátlók másik, talán még nagyobb veszélye az infarktus, trombózis és sztrók veszély. Amikor a Merck a Vioxx-al lebukott, és kiderült, hogy a Vioxx ötszörös infarktus kockázatot képvisel, vizsgálni kezdték a hagyományos nem-szteroid gyulladás gátlókat is, mivel ezek is gátolják az un. cox-2 enzimcsoportot (és még a cox-1 csoportot is). S valóban, a Vioxx-tragédia napvilágra hozta, hogy ezek a szerek bizony másfél-kétszeres infarktus, trombózis és sztrók kockázatot jelentenek az őket szedőknek (Eur Heart J. 2006;(14):1657-63.; JAMA. 2006;296:1653-1656.). Ez a kockázat a fokozott vérrögképződés veszély miatt természetesen a már infarktuson átesetteknél még nagyobb! Ráadásul, mint Helin-Salmivaara és mtsi. (Eur Heart J. 2006 Jul;27(14):1657-63) rámutattak, ebben a kalkulált kockázatban nincsenek benne az otthon infarktusban, sztrókban, hirtelen szívhalálban meghaltak, sem a néma infarktust elszenvedettek. A kockázatok tehát jóval nagyobbak.

Zárszó: kinek az érdeke?

A magyar egészségügyi hatóságok tehát nem hozták meg a szükségesnek látszó döntést akkor, amikor mások megtették, ám most, amikor már az egész világ tudja, hogy elhamarkodott és téves döntés volt a metamizole-tartalmú gyógyszerek vénykötelessé tétele, most, a korábbi téves nemzetközi gyakorlatra hivatkozva megteszik. Hazug az az érvelés, hogy ezzel bárkit is megvédenének. A metamizole tartalmú gyógyszerek, mint az Algopyrin és Quarelin, egészen jelentéktelen egészségügyi kockázatot jelentenek, valójában ők a létező legbiztonságosabb fájdalom- és lázcsillapítók a piacon. Az egészségügyi kormányzat döntésével a magyar népesség -ráfanyalodva a rendkívül veszélyes egyéb fájdalom- és lázcsillapítók fogyasztására-, beláthatatlan egészségügyi kockázatnak lesz kitéve. Ugrásszerűen nőni fog a paracetamol tartalmú szerek és a nem szteroid gyulladás gátlók fogyasztása, s ennek következtében sokszorosára fog nőni a paracetamol mérgezések, az öngyilkossági események, a súlyos kardiovaszkuláris események (infarktus, sztrók, stb.), a gasztrointesztinális események (gyomorvérzés, fekély, perforáció), valamint a vesekárosodások száma.

Ha azt a kérdést tesszük fel, kinek az érdeke, a válasz eléggé egyértelműnek tűnik. Csak az Algopyrin 5 milliárdos piacot jelentett 2006-ban, a többi, hagyományos és kedvelt gyógyszerrel (Quarelin, Demalgon, Germicid) együtt ez lehet mondjuk 8 milliárd. A gyógyszeripar nyilván szemet vetett erre a szeletkére, és valakik az egészségügy felső vezetésében, ingyen, ostobaságból és hozzá nem értésből, vagy megfelelő kenőpénzért megtették a gyógyszeriparnak azt a szívességet, hogy betiltották a konkurenciát.

Tanács: Őszintén szólva a legjobb tanács: kerülni ezeket a szereket. Ám nem mindig lehet. A nemzetközi orvosi szaklapokban megfogalmazódott tanács: aki paracetamolt szed, szedjen mellé methionint (ez egy aminosav). Ez ugyan emelni fogja némiképp a homocystein szintjét, ami hosszú távon kardiovaszkuláris kockázattal jár, de rövid távon viszont kivédi a paracetamol mérgezést. A nem szteroid gyulladás csökkentők esetében pedig azt javasolják, hogy szedjünk mellé kis adag aspirint, ezzel csökkenthető a vérlemezkék összetapadásának a valószínűsége. Az Aspirin Protect gyomorkímélő megoldás ez esetben.

Forrás: Képmás Családmagazin, a cikkre Baranyi Krisztián és Mach Ervin hívta fel a figyelmünket.

Értékelés: Nincs Átlag: 4.3 (6 votes)

Hozzászólások

Antal Vali's picture

Lanzoprazol

A lanzoprazol egy protonpumpa-gátló!

 Mellékhatásai:
fejfájás, szédülés, fáradtság, hasmenés vagy székrekedés, hányinger, hányás, rosszullét, gyomortáji fájdalom, puffadás, emésztési zavar (dyspepsia), ekcéma, csalánkiütés, viszketés, kiütés.
 Előfordulhat a májenzimszintek megemelkedése, száj- vagy torokszárazság, nyelvgyulladás, a nyelőcső gombás megbetegedése, hasnyálmirigy-gyulladás, apró bevérzések a bőrön,egyéb bőrreakciók, hajhullás, nyugtalanság, álmatlanság, álmosság, depresszió, hallucináció, zavartság, forgó jellegű szédülés, érzékelési zavarok, aluszékonyság, remegés, májgyulladás, sárgaság, bizonyos fajta vesegyulladás, vérképzési zavarok, a végtagok vizenyője, szívdobogásérzés, mellkasi fájdalom, ízérzési és látászavarok, láz, túlzott verejtékezéshörgőgörcs, potenciaproblémák, arc, nyak ödémás duzzanata.

Ritkán előforduló mellékhatásai:

vastagbélgyulladás, szájnyálkahártya-gyulladás, fekete nyelv, agranulocitózis (bizonyos fehérvérsejtek számának a csökkenése), az emlő megnagyobbodása, tejcsorgás, súlyos túlérzékenységi reakció, általános rossz közérzet, a koleszterinszint és a trigliceridszint emelkedése.
Hagyja abba a Lanzoprazol Liconsa kapszula szedését és haladéktalanul értesítse orvosát vagy keresse fel a legközelebbi kórházat, ha Önnél a következő tünetek bármelyike jelentkezik:
- az ajkak, a nyelv vagy az arc megduzzadása,
- légzési vagy nyelési nehézség,
- súlyos bőrkiütés (piros, érzékeny, viszkető, égő, vagy hámló),
- ha lázasnak érzi magát.
Értesítse orvosát, ha szokatlan véraláfutást vagy bőrvérzést, egyéb bőrpanaszt vagy májműködési zavart tapasztal, valamint ha bőre vagy szeme fehérje besárgul. Ezek a tünetek ugyan ritkák, de orvosi felügyeletet igényelhetnek.
A készítmény hatóanyaga: 30 mg lanzoprazol kapszulánként
- Egyéb összetevők:
Nátrium-laurilszulfát, meglumin, poliszorbát 80, makrogol 6000, titán-dioxid, talkum, mannit, hipromellóz, metakrilsav-etil-akrilát-kopolimer (1:1), kukoricakeményítő, szacharóz.
Kapszulahéj: titán-dioxid (E 171), zselatin.
28 kapszula 4250 Ft
14 kapszula 2343 Ft

A fenti adatokat a szer hivatalos orvosi tájékoztatójában olvastam.

Hozzáfűzném még, hogy az összes olyan betegség (reflux, gyomorsavtúltengés, puffadás) amire felírják, egy egyszerű táplálkozási reformálással helyrejönne. Mellesleg a FeelinGood és a Digestamin sokkal hatásosabb, és olcsóbb is!

És egy tudományos cikk:
A protonpumpa-gátlók fokozzák a csípőtáji törés kockázatát

A protonpumpa-inhibitorok (PPI) alkalmazása kapcsán emelkedik a csípőtáji törés kockázata, és ez a kockázat a nagydózisú PPI-kezelés alatt álló betegeknél a legmagasabb, olvasható egy esetkontroll-vizsgálat ismertetésében a JAMA december 27-i számában.

Az amerikai szerzők elmondták: a protonpumpa-gátlók megzavarják a kalcium felszívódását azáltal, hogy hypoclorhydriához vezetnek, azonban gátolják az osteoclastok működését is az intracelluláris vakuolumok protonpumpáinak gátlásával. Ez a vizsgálat azt volt hivatott eldönteni, hogy a PPI-terápia ellentétes hatásai hogyan befolyásolják a csontanyagcserét, illetve milyen gyakorlati eltérések figyelhetők meg egy, a lakosságot jól reprezentáló kohorszban.

A brit alapellátás kutatási adatbázisát (1987-2003) felhasználva a kutatók 50 év feletti PPI-kezelés alatt álló, illetve a savszekréciót nem befolyásoló betegek adatait dolgozták föl. Az elemzések során feldolgoztak minden incidens csípőtáji töréses esetet (n=13 556), illetve 135 386 kontrollt, akik korban, nemben, és követési időben megfeleltek a csípőtáji töréses eseteknek. A kutatók a protonpumpa-gátlók szedése és a csípőtáji törések közötti összefüggést vizsgálták, azonban az összehasonlítás céljából a hisztamin-2-receptor antagonistákkal is hasonló elemzést végeztek.

Egy éves PPI-kezelés után a csípőtáji törés korrigált kockázati aránya 1,44 volt. Azoknál a betegeknél, akiknél hosszú távú és nagy dózisú kezelés történt, a kockázati arány még magasabb, 2,65 volt (P<0,001). A protonpumpa-gátló kezelés kapcsán észlelt kockázatnövekedés a PPI-terápia időtartamával párhuzamosan növekedett: 1 éves kezelés után a kockázat 1,22-szeres volt, 2 év után 1,41-szeres, 3 év után 1,54-szeres, és 4 éves kezelést követően 1,49-szeres.

A szerzők szerint a protonpumpa-gátló kezelés, különösen hosszú távon, a csípőtáji törés fokozott kockázatával jár együtt. További vizsgálatokra van szükség, hogy ezeket az eredményeket megerősítsük, és feltárjuk a háttérben húzódó mechanizmusokat.

Hozzátették: a fenti eredmények ismeretében a háziorvosoknak gondolni kell a fokozott kockázatra a protonpumpa-gátló kezelés indikálásakor, és a betegségnek megfelelő, legkisebb hatékony dózist alkalmazni. Különösen a tartós és nagy dózisú kezelést igénylő idős betegeknél van szükség a kalciumpótlás fontosságának hangsúlyozására.

Én nem váltanám ki ezt a gyógyszert!

Értékelés: Nincs

ha a protonpumpagátlók

ha a protonpumpagátlók ennyire sz*rok, akkor mit tegyen, akinek refluxa van? Ha nem szedek gyógyszert, a sav marja szét a nyelőcsövemet, lélegzem le a tüdőmbe, így azt is, ha szedem, akkor a gyógyszer öl meg?! apám gégerákban halt meg 45 évesen, így bizony bátortalanul mellőzöm a protonpumpagátlót! Akácvirágteát ajánlották helyette, csak hát az örök kétségek, hogy mi vn, ha nem használ és a kezeletlen refluxtól rákom lesz?Ok, hogy nem jó a gyógyszer, de minden esetben jobb nélküle?
szerinted, Vali?

Értékelés: Nincs
Antal Vali's picture

Protonpumpagátlók

A témával kapcsolatban megkérdeztem Dr. Ládi Szabolcsot, aki a következőket írta:

"A protonpumpa-gátlókról röviden, "háziasszony nyelven":

- először is miért van szükség proton pumpára a gyomorban: a gyomor ún. parietalis sejtjei tartalmazzák, a gyomornedv erősen savas (pH akár 2,1), ezt a legegyszerűbb sav, a sósav okozza: HCl. Ugyebár ez egy klorid ionból és egy hidrogén ionból (proton) áll.

- A parietalis sejtek proton termelését a protonpumpa gátlók dózisfüggő reverzibilis módon felfüggeszthetik: a gyógyszer a parietalis sejtekben halmozódik fel és savas közegben aktiválódik: gátolja a H+/K+ATPase enzim (ez állítja elő a protonokat) szulfhidril csoportjait, ezáltal a gyomorsavtermelést. Tüneti szer, a gyomorsavtermelést direkt módon csökkenti, a kiváltó okokat viszont nem befolyásolja.

Súlyos mellékhatások általában nem szoktak jelentkezni, az általad felsorolt listát azért szokták odaírni majdnem minden gyógyszer használati útmutatójára, mert így nem perelhető a gyógyszergyár, bármilyen mellékhatás is jelentkezik. De természetesen nem kizárt a súlyos mellékhatás sem, csak ritka.

Tudatos étkezéssel, és emésztőrendszeri méregtelenítéssel gyógyítható illetve megelőzhető a probléma.

Szabolcs"


Szabolcs vagy egy átfogó méregtelenítést (8hetes), vagy ha erre most nincs keret, akkor legalább egy béltisztító program lefuttatását javasolja.
Az étkezésnél a Candida kúra szabályait kell betartani, ahol a legfontosabb kitételek:

  • tilos a cukor
  • tilos a szénsav
  • tilos az ecet
  • tilos az élesztő
  • tilos minden finomított élelmiszer
  • tilos minden félkész élelmiszer
  • tilos a hús
  • tilos a tehéntej
  • együnk sok teljeskiőrlésű gabonát
  • sok zöldséget és gyümölcsöt (ha önmagukba fogyasztjuk, akkor a legjobb savlekötők)
  • fogyasszunk csírákat, magvakat, zabpelyhet, korpát, hajdinát

És az akáctea tényleg kiváló, de csak akkor, ha cukor nélkül üresen iszod. Szerintem egy próbát megér. Én a helyedben nekiugranék a béltisztító kúrának.

Értékelés: Nincs

hasmenés, láz - SOS


Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni. Kislányom 2 éves, és elkapta ezt a most terjengő vírust, ami hasmenéssel és lázzal jár. Mi lenne a leghatásosabb, hogy minél előbb átvészeljük? Olvastam itt az oldalon, hogy illóolajjal (levendula, citrom) kenjük a csuklót, bokát, talpat. Csipkebogyó teát iszik hársmézzel. Lenne valami ami segítene? Nem szeretnék neki gyógyszert adni.
Előre is köszönöm.

Értékelés: Nincs
Varga Nikoletta's picture

Móni kislánya - Hortenzia, Berni SEGÍTSÉG

Kedves Móni!

Az illóolajokkal és a gyógynövényekkel kapcsolatban megkérdezzük Hortenziát vagy Bernit, Ők a mindentudói ennek a témának...

Viszont szerintem, amit tehetnél, az az, hogy nem csinálsz semmit... Hiszen az orvos sem tud adni olyan gyógyszert, ami hatékonyabban meggyógyítaná a vírusos fertőzést, mint maga a szervezet. Amire mindenképpen figyelned kell az az, hogy körülbelül óránként 2-2,5 dl, lehetőleg tápanyagokban gazdag folyadékot itass meg leánykáddal. Ez lehet tea vagy amit hajlandó meginni, de a legjobb talán a JuniorMax-os víz lenne. Aludjon, pihenjen sokat, hogy a szervezet tudjon dolgozni! ...

Legalábbis ennyit tettem, amikor most ősszel én is elkaptam egy hányásos-hasmenéses vírust. Aludtam egy teljes napot, Maximolos-vizet ittam... Másnap már jobban, rákövetkező napon már teljesen jól voltam. Engedtem, hogy dolgozzon a szervezetem...

Az alma gyógyhatásai is ismeretesek akár hasmenésről, akár székrekedésről legyen szó. Próbálj bio termesztésű almát vásárolni és a héjával együtt etessed meg kislányoddal, hiszen abban is rengeteg gyógyító hatás rejlik.  ...

Biztos vagyok benne, hogy mások ellátnak még jó és okos tanácsokkal!

Jobbulást kívánok! Niki

Értékelés: Nincs
Hortenzia's picture

Móninak

Hűtőfürdő: testhőmérsékletű vízbe ültesd a gyermeket, és folyamatosan engedj hozzá hideg vizet. Amikor lehűlt a víz, akkor 5-10 perc elteltével vedd ki a csöppséget, töröld szárazra. Ha még mindig lázas csak egy könnyű ruha legyen rajta, a szoba legyen hűvös, és gyakran szellőztess.
Hasmenésnél sok ásványi anyag is távozik, amit pótólni kell a folyadékkal együtt, pl. sós erőleves.
Tartós hasmenésre itt egy hasfogó leves, ami jó az ásványi anyagok pótlására is.
2,5 dl víz
2 burgonya
1 sárgarépa
1 csipet só
A vízben megfőzzük a burgonyát és a répát, majd pépesítjük és megsózzuk.
Még az ezüskolloid is hatásos lehet meg a grépfrútmag csepp.

Jobbulást!!!

Értékelés: Nincs

Ez a lázcsillapító veszélyes a gyerekekre! - az acetaminofen

Nagyobb az esélyük a későbbi asztma kialakulására azoknak a gyerekeknek, akiket egy éves koruk előtt az acetaminofen hatóanyagú lázcsillapítóval kezeltek.

Az ezzel a szerrel kezelt gyermekeknél a szénanátha és az ekcéma előfordulása is jelentősen magasabb - állítják a kutatók. "Ha ez az állítás igaznak bizonyul, úgy az acetaminofent nyugodtan felvehetjük az asztmára hajlamosító tényezők listájára. Emellett ez a felfedezés magyarázatot adhat az asztmás esetek előfordulásának növekedésére is" - nyilatkozta Dr. Richard Beasley, az Új-Zélandi Egészségügyi Kutatási Intézet vezető kutatója.

"Egyelőre azonban, amíg nem tudjuk egyértelműen bizonyítani az acetaminofen érintettségét az asztmás megbetegedések kialakulásában, addig a szer továbbra is forgalomban marad, de alkalmazását csak magas láz esetén ajánljuk kisgyermekek esetében" - tette hozzá Dr. Beasley.

A kutatáshoz Dr. Beasley és kollegái összesen 31 ország 205 487 gyermekének adatait gyűjtötték össze és vizsgálták meg. Az eredmények szerint az egy éves koruk előtt acetaminofennel kezelt gyermekeknek 46 százalékkal nagyobb az esélyük az asztma kialakulására, mint kortársaiknak. Magas dózisú acetaminofen esetében a betegség kialakulásának esélye még tovább nőhet.

A kutatási eredmények szerint emellett az acetaminofen a szénanátha (32 százalék) és az ekcéma (18 százalék) kialakulásának esélyeit is növeli.

Dr. Geoffrey Chupp, a Yale Asztma Klinikájának igazgatója szerint a acetaminofen és az asztma kapcsolata csak közvetett, és a szer nem felelős a betegség kialakulásáért: "Az acetaminofennel kezelt gyermekek valószínűleg gyakrabban szenvednek különböző légúti megbetegedésekben, és emiatt hajlamosabbak az asztmára."

forrás: betegszoba.hu


Értékelés: Nincs

Rákot okozhat a komputertomográfia

Egy dolgozat szerint a mind népszerűbb technológia növelheti a rákos megbetegedés kockázatát, mivel a hagyományos röntgenvizsgálatnál magasabb sugárterhelés éri a pácienst. Szakértők szerint az Amerikában végzett CT-vizsgálatok egyharmada kiváltható lenne olcsóbb és biztonságosabb technológiákkal, de üzleti ellenérdekek megakadályozzák a tisztánlátást.

A sokszeletes komputertomográfia (CT) gyorsan fejlődő vizsgáló módszer, mellyel például a koszorúereket véres beavatkozás nélkül lehet tanulmányozni, de a szakemberek szerint ennek elvégzése csak megfelelően indokolt esetben ajánlott, mert közben jelentős mértékű a röntgensugár terhelés. A vita akkor indult el, amikor a világ vezető orvosi folyóirata, a New England Journal of Medicine közölt a témáról ellentmondásos tanulmányt.

A szaklapban megjelent dolgozat arra hívta föl a figyelmet, hogy a mind népszerűbb vizsgálati módszer következtében, az Egyesült Államok területén két-három évtized alatt a rákos megbetegedések halálozási rátája mintegy két százalékkal növekedhet. A technikával dolgozó laboratóriumok munkatársai viszont úgy vélik, hogy ez a kicsi, lassan érvényesülő kockázat elhanyagolható a most nyerhető diagnosztikus eredményekhez képest.

A komputertomográfia során a korszerű készülékek a vizsgált területen keresztül sok ezer, keskeny röntgensugár nyalábot lőnek keresztül, melyek számítógépes rendszer útján a szervekről meghökkentő részletességű, háromdimenziós képet alkotnak. A módszer vitathatatlanul az orvosi diagnosztika egyik legnagyobb fölfedezése az elmúlt fél évszázadban.

A technika alkalmazói hangsúlyozzák, hogy az eljárás gyorsan láthatóvá teszi a testüregek rejtett elváltozásait, kimutatja a tüdőben elakadt véralvadékot vagy a koszorúerekben szűkületet okozó mészpárnákat. Életfontosságú kérdések megválaszolásához ilyen képalkotás végzése valóban indokolt, de tudni kell, hogy például a vese vizsgálata során a sugárterhelés tucatnyi hasi röntgennek felel meg.

A vita igazi hátterében hatalmas üzleti érdekek húzódnak meg. Az Egyesült Államokban az orvosok tavaly 68,7 millió ilyen vizsgálatot végeztek. Ez 1995-höz képest háromszoros vizsgálati igényt jelent és az utóbbi esztendőkben többször tízmillió dolláros költséggel jár. Sok szakértő szerint ezeknek a komputertomográfos vizsgálatoknak legalább egyharmada biztonságosabb és olcsóbb technikával, például ultrahangos képalkotással helyettesíthető volna.

A szakirodalom idézi a műszert gyártó Siemens cég ismertetőjét, melyben az szerepel, hogy a drága gép ára öt év alatt már napi két vizsgálat bevételéből megtérül. Napi tíz vizsgálat profitja évente meghaladja 400 ezer dollárt.

forrás: MTI, index.hu


Értékelés: Nincs

Könyvajánló: 150 év legnagyobb orvosi tévedései

Demecs István: 150 év legnagyobb orvosi tévedései - E-book (.PDF)

Tartalomból:

 

  • Bevezetés 7
  • Az anyák megmentője 8
  • A tehéntej jobb, mint a szoptatás 8
  • A dohányzó orvosok mint példaképek 9
  • Röntgen a cipőboltokban 10
  • Torzszülött magzatokat eredményező gyógyszer 11
  • A bűnözés genetikai okai 12
  • Ólmot a fogakba 12
  • Vágjuk ki a mandulákat! 13
  • Napjaink legnagyobb tévedései 14
  • Mikrohullámú konyha 14
  • Az antibiotikumok elterjedésének évtizede 15
  • fényvédő faktorok 16
  • Mi a különbség Isten és az orvos között? 17
  • Pszichiátriai drogok 18
  • Védőoltások 19
  • Császárszülések 20
  • Orvosi korrupció, kenőpénz, titkok, stb... 21
  • Elnézéskérés 22
  • A jövő? 23
  • Jókívánság 25

ISBN 978-963-06-4131-9, tűzött, 30 oldal

 

Egy gyilkos gyógyszer 2008-as újbóli piacra csempészése apropóján ajánljuk figyelmükbe a könyvecskét.

50 évesek az úgynevezett "Contergan"-gyermekek, akik az ötvenes évek végén a hasonló nevű gyógyszer következtében torzszülötten, kezek, vagy lábak, sokszor mindkettő nélkül jöttek a világra, vagy egyéb testi torzulásokkal, a belső szervek rendellenességével, több esetben pedig pszichés, illetve érzékszervi deformációkkal. 50 év elteltével ismét remek magyarázatok kíséretében a gyártó piacra dobta azt a szert (vagy annak kicsit módosított változatát) más néven, ami közel 10000 ember és családjuk életét tette tönkre pár év alatt a hatvanas évek elején. Erről és sok más hasonló "tévedésről" szól a könyv.

Az orvosok saját tévedhetetlenségükbe vetett hitét csorbítja a megszokott "gonosz" stílusában a szerző. A könyv egy rövid történelmi áttekintést ad az elmúlt másfél évszázad talán nem is összes, de mindenképpen jelentős orvosi baklövéseiről.

Értékelés: Nincs

50 évesek a Contergan torzszülöttek

50 évesek a Contergan újszülöttekIdén 50 évesek az első úgynevezett "Contergan"-gyermekek, akik az ötvenes évek végén a hasonló nevű gyógyszer következtében torzszülötten, kezek, vagy lábak, sokszor mindkettő nélkül jöttek a világra, vagy egyéb testi torzulásokkal, a belső szervek rendellenességével, több esetben pedig pszichés, illetve érzékszervi deformációkkal.

Számuk Németországban meghaladta az 5 ezret, s körülbelül ugyanennyi született több más országban, ahol a Grünenthal nevű düsseldorfi cég 1957 késő őszén piacra dobta a Contergan nevű gyógyszert, amelyet elsősorban pánikbetegség és migrén ellen, nyugtató-, s altatószerként, valamint hányinger ellen ajánlottak. A gyógyszer akkoriban még csak vényköteles sem volt, így azt mindenki megvásárolhatta. A kismamák számára egyáltalán nem volt ellenjavalt, sőt a Contergan egyik legfőbb célcsoportja - a nyugodt alvás érdekében és a hányinger ellen - az áldott állapotban lévő anyák voltak.

A rendkívül széles hatásterület miatt a gyógyszer felettébb "népszerűvé" vált, ugyanakkor a szabad vásárlás óriási profitot biztosított a Grünentahl számára. Egészen addig amíg 1958 második felétől jelentősen megnövekedett a súlyos fejlődési rendellenességgel - vagy halva - született gyermekek száma. A gyanú kezdettől fogva a Conterganra terelődött, hiszen a kismamák életében a "közös nevező" a szóban forgó gyógyszer volt. Mindennek ellenére - valószínűleg a cég jelentős politikai befolyásának köszönhetően - első menetben csak vénykötelessé tették a gyógyszert, majd miután egy Widukind Lenz nevű orvoskutató nyilvánosságra hozta a gyógyszer, s annak legfőbb alapanyaga, a thalidomid bizonyítottan súlyos mellékhatásait, a Contergant 1961 novemberében betiltották.

A szülők és a gyártó cég között több mint egy évtizedig tartó bírósági hercehurca kezdődött, de a Grünentahl mind a mai napig nem volt hajlandó elismerni felelősségét (bár az áldozatait segítő állami pénzalapba hajdanán befizetett 110 millió márkát). Arra sem hajlandó, hogy akár egy Contergan-"bébi"-vel is találkozzon, vagy válaszra méltassa a leveleket, amelyeket a többnyire csak testileg "torz" - de lélekben teljesen egészséges - áldozatok, olykor csak erkölcsi kártérítést követelve küldtek. Bírósági úton egyébként a vállalatot soha nem marasztalták el, "dorgálást" csak a kutatók kaptak.
50 év elteltével Ismét a patikákban

Noha mindenki azt hitte, hogy a botránnyal a thalidomid nevű hatóanyagnak befellegzett, valójában sosem tűnt el. Azóta is több tízezer páciensen alkalmazták, és a vények száma csak emelkedett, ahogy a doktorok új felhasználási területet találtak az összetevőknek.

A gyártó azt ígérte, soha többé nem fogják kereskedelmi forgalomba hozni a kérdéses hatóanyagot, ennek ellenére továbbra is kapcsolatban maradt a kutatókkal, akik alternatív alkalmazhatósági lehetőségek után kutattak. Így az utóbbi években azt igyekeztek bizonyítani, hogy a szerrel hatékonyan kezelhető a rák és a lepra. A hatvanas évek közepén az izraeli Jacob Sheskin arra használta, hogy a lepra komplikációjaként fellépő ENL-t (erythema nodosum leprosum) kezelje.

1998-ban az FDA - annak ellenére, hogy 1960-ban megtagadta a Contergan engedélyezését - szigorú követelmények mellett jóváhagyta a Celgene Corp. nevű gyógyszerfejlesztő cég kérését, miszerint Thalidomid név alatt az ENL kezelésére dobnák piacra az orvosságot. Az újbóli bevezetés mellett szólt az is, hogy számos kísérlet szerint a hatóanyag eredményes lehet a vérrák egyik fajtája, a myeloma multiplex kezelésében. Később az egészségügyi világszervezet (WHO) amellett foglalt állást, hogy a thalidomid alkalmatlan az ENL kezelésére, illetve súlyos mellékhatásai lehetnek.

Ennek ellenére -  a rák gyógyításában elért eredmények miatt - az Európai Gyógyszerügynökség (EMEA), az Európai Unió illetékes hivatala engedélyezte a gyógyszer újbóli forgalmazását. Igaz, azzal a feltétellel, hogy a betegtájékoztatóban hangsúlyosan fel kell hívni a figyelmet arra: a thalidomid hatóanyag születési rendellenességeket okoz. A gyógyszert az amerikai gyártótól lehet beszerezni az unió tagországaiban, a több ezer torz gyermek megszületésért felelős gyógyszer hatóanyagát tartalmazó készítmény már akár Magyarországon is elérhető.

"Nincs mitől tartanunk, ma már teljesen körültekintően alkalmazzák a thalidomid hatóanyagot" - nyugtatgat Botz Lajos, hozzátéve: mivel vényköteles, kizárt, hogy illetéktelenek jussanak hozzá. Az óvatosság miatt nem ajánlott  várandós nőknek, de a szer ma már a hatóanyag-molekulának csak a "jó" változatát tartalmazza.

A gyógyszer ellenzői azonban - köztük azok, akik fogyatékkal születtek - attól tartanak, hogy a thalidomid újbóli népszerűsége ismét tragédiákhoz vezethet. Brazil példára hivatkoznak: az országban 1985 óta használják a szert a lepra kezelésére, s azóta több száz gyerek született torzan. Ilyen eset az Egyesült Államokban és Európában nem fordult ugyan elő, de a bajt nem lehet kizárni, ha ismét egyre többen juthatnak hozzá. Állítják: noha a Contergan-gyerekek már ötvenévesek, elképzelhető, hogy az ellenőrzés hiánya miatt a világ többi részén nem is olyan rég még születtek a hatóanyag következtében eltorzult csecsemők.
3000-en még élnek

Az ügy már-már kezdett feledésbe merülni, mígnem tavaly novemberben a ZDF közszolgálati televízió egy kétrészes "Contergan-krimivel" állt elő. A ZDF egy Contergan-bébi első tizenöt évének alakulását mutatta be. A film a több millió nézőt rádöbbentette arra, hogy a Grünentahl gyógyszere milyen mérhetetlen szenvedést okozott több ezer embernek, akiknek jelentős része azóta szüleit is elvesztette. Legtöbbjük állandó segítségre, illetve teljes ellátásra utalt, de kevesen közülük - páratlan hősiességgel, önuralommal és példamutatással - igyekeznek megállni saját nem létező lábaikon. A film meglehetős drámaisággal ábrázolta, hogy az immár "meglett" Contergan-gyermekek hogyan vásárolnak a tolószékből fogaik segítségével, vagy hogyan próbálják a számítógépet használni kéz nélkül, vagy csonka kézzel, s hogyan örülnek minden szenvedés ellenére is.

Az áldozatok egy állami alapból kapnak csekély megélhetési segítséget, amelybe annak idején 110 millió márkát (ma mintegy 50 millió euró) fizetett be a düsseldorfi cég is. A havi "Contergan-"pótlék" eddig maximum 545 euro volt, amiből az áldozatok képtelenek megélni. Egyrészt azért nem, mert a megélhetési költségek állandóan emelkedtek, másrészt azért sem, mert állapotuk az idő múltával fokozatosan rosszabbodott, s egyre erőteljesebben váltak kiszolgáltatottá.

Margit Hudelmaier, a németországi Contergan-károsultak szövetségének elnöke - aki 1960-ban karok nélkül és más, szinte leírhatatlan testi torzulásokkal jött a világra - utalt arra, hogy a német parlament által elhatározott emelés csekély ugyan, mégis sokat számít. Hudelmaier szerint a ZDF filmjének rendkívül nagy szerepe volt mindebben, mert ismételten ráirányította a figyelmet az áldozatok szenvedéséire.
Az eset nem egyedül álló

Állandó szerzőnk és rovatvezetőnk Demecs István az elmúlt évben adott ki egy könyvet 150 év legnagyobb orvosi tévedései címmel, ami a Contergan mellett más hasonló baklövés bemutatásával igyekszik rombolni az orvosok tévedhetetlenségébe vetett hitét.

forras: naturhirek.hu

Értékelés: Nincs Átlag: 5 (1 szavazat)

A nőknek jobban fáj, mint a férfiaknak

A fájdalmat a nők és a férfiak eltérő módon élik meg. Szakértők azt állítják: a gyengébbik nem hosszabb ideig tartó és rendszeresebb fájdalmakat kell, hogy elviseljen, ráadásul a gyógyszerek sem olyan hatékonyak az esetükben.
 
Migrén, irritábilis bélszindróma, izületi gyulladás - szakértők szerint főképp ezeknél a betegségeknél a nőknek hosszan tartó, gyötrő fájdalmakat kell elviselniük. Hosszabbakat és gyötrőbbeket, mint a férfiaknak, ráadásul a gyógyszerek sem mindig jelenthetnek enyhülést számukra.

A témáról rendezett glasgow-i konferencián elhangzott: a krónikus fájdalom több nő életét keseríti meg, mint férfiét, de sajnos kevésbé hatékonyak számukra a gyógyszerek.

Korábbi tanulmányok már bebizonyították: a legszélesebb körben használt fájdalomcsillapító, a paracetamol a nőknél nem olyan hatékony, mint a férfiaknál.

Ráadásul a Glasgow-ban összegyűlt kutatók azt állítják: az orvosok nem veszik olyan komolyan a női betegeket, mint a férfiakat, és gyakran azzal rázzák le a nők panaszait, hogy azok pszichológiai eredetűek.

Úgy vélik: a legtöbb orvos és ápoló nincs azzal tisztában, hogy a szívinfarktust jelző fájdalmakat a nők inkább a vállukban és a hátukban érzik, a férfiak pedig a mellkasukban és a bal karjukban.

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-221039

Értékelés: Nincs

Szia Berni! A mozgással nem lehet gond, az evéssel már inkább

Szia Berni!
A mozgással nem lehet gond mert nagyon sokat biciklizem és gimnasztikázni is szoktam-most akarom majd a jógát és a pilatest is kipróbálni.
Hát az evéssel már gondok vannak:reggelire bekapok valamit:túró rudit vagy joghurtba teszek malátás gaponapelyhet és búzakorpát.Ez hat órakor van.Általában 16 órakor érek haza addig megeszek egy almát + vmilyen szendvicset.Hazaérek meg áttesek a ló túloldalára-nagyon sokat eszem- befalok amit találok.Hát nálunk most van kajában a zöldbab ideje.Disznóhúst pár hónapja nem eszem-1xűen megutáltam,bár mintha a többi húst is-úgy  érzem.Lehet nem ártana ha kicsit vega lennék mert akkor több zöldség kerülne a szerezetembe.Anitától kedvet kaptam a sárgarépához-holnap viszek is magammal egy-kettőt.Sima zöldségesnél vegyem meg vagy bioboltban?Vagy mindegyik jó?
Mivel a szabadban dolgozom elég sokat iszom (1,5 l)-viszont csapvízet.

Ja,és még nem sikerült teljesen áttérnem a bio életmódra.Pár hónapopja olvasom csak az oldalt.

Köszi a segítséget!

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Sziszka pocakja

Hát, azt hiszem akkor meg van a ludas...meglehetősen rabszódikusan étkezel, a gyomrod nem tudja felvenni a ritmust az étkezési szokásaiddal...
Először is napi 5x kéne enned és lehetőleg reggeltől estig csökkenő mennyiségben. Ha este kajálsz be, éjszaka nem tud pihenni a gyomrod!
Reggel egyél úgy, hogy az éjszakai "éhezés" után feltöltsd a szervezeted energiával, teljesőrlésű kenyér, zöldség, sajt FOLYADÉK, tiszta víz vagy gyógynövénytea, tízóraira gyümölcs, csíra, ebéd -EBÉDIDŐBEN- leves, főzelék, tehát semmiképp sem egy szelet keksz, joghurt vagy ilyesmi, uzsonnára egy joghurt,  vacsi pedig mindig 6-ig, valami könnyű, pirítós, saláta, gyümölcs. A folyadék mennyisége legalább napi 2-3 liter tiszta víz, ha meleg van és szabadban is vagy akkor ennél csak TÖBB!!!
Én speciel nem értek egyet azzal a felfogással, hogy délelőtt csak zöldet fogyasztunk, meg ilyesmi, én ki sem bírnám, pedig 46kg vagyok. Szerintem: reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy úr és vacsorázz, mint egy szolga!

Cs-H Brigi dietetikus, biztosan tud még étkezési tanácsot adni!

Berni

Értékelés: Nincs

Szia Berni!

Szia Berni!

ezt a munkát 2 hete csinálom!nem az lehet a ludas.tudod úgy fél éve van ez így de talán még több is.előtte meg szépen étkeztem ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Más:16  órakor vagy még utána érek haza.az ebéd  teljesen kizárva-sajna ez az igazság.

Hol tudom utolérni a dietetikust?

Köszi a segítséget!

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Sziszkának!

Dietetikus barátnőm elérhetősége: 20 553 99 05

Értékelés: Nincs

Lázas orrfolyos kisfiunak

Sziasztok!
Légyszíves segítsetek!A kisfiamnak folyik az orra, lázas és lehet hogy a fülének is baja van. Tegnap a balcsiban belement a víz és nagyon sírt, fájlalta.Este jöttünk haza és ma hajnalra kezdett betegedni. Az eleminátort higitatlanul lehet cseppenteni?Az anatomixot és az echinaceát hogy adjam be? Nem tudtam gyümölcslében sem. Mennyi az adagja? Most lesz 2 éves.Légyszíves  írjatok minnél elöbb! Köszönöm.

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Krisztina kisfiának

Az eliminatort lehet hígítatlanul cseppenteni.
Az Echinaceából reggel és este 1 szemet adj, az Anatomixból napi 1-et étkezés előtt. Ha nehezen akarja bevenni, törd porrá és rakd bele egy kiskanál mézbe, úgy biztosan elszopogatja.
A fülébe rakhatsz még ezüstkolloidot, és facsarhatsz bele kövirózsának a levét, valamint a fülgyertya is kiváló!

Berni

Értékelés: Nincs

Szia Berni!

Szia Berni!

Remélem tudsz segíteni.gyerekkorom óta rendetlen a székletem de mostanában amit művel az már túllő a céllon.Ha naponta van is kínkeservesen székletem utána mindig kong a gyomrom az ürességtől.
Az még hagyján de bármit is próbálok ki-most ezüstkollidot iszok és zöldárpát vettem bioboltban;próbáltam búzakorpát is vízzel- mindegyik után "erős szellentési ingerem van elég sokszor minden nap" viccesen fogalmazva.
Nem tudom új munkahelyem van sokat idegeskedtem az elmúlt hetekben lehet csak a gyomorideg miatt van ez?

Nem todom, tudna valaki valami tanácsot adni?

Köszönöm a segítséget! 

Értékelés: Nincs

Sziszka problémája

Szia Sziszka, ha megengeded, akkor írnék pár szót. Ebben a cipőben jártam én is nagyon sokáig, aztán elkezdtem búzakorpázni, jött a zöldárpa, jött a felfúvódás. Ez teljesen normális reakció, mert most még a gyomrod nem tud mit kezdeni a sok rosttal, ezért van a felvúvódás. Ez csak átmeneti állapot, ne hagyd abba,majd elmúlik. Természetesen a stressz is közrejátszhat. Esetleg lenmaggal is próbálkozhatsz, ugyanaz a mechanizmus, mint a búzakorpánál, sok - sok vizet kell rá inni :)

Katka

Értékelés: Nincs

Sziszkának megoldás

Kedves Sziszka, teljesen tudom mirol beszelsz.Velem ugyanez volt, de olyan szinten, hogy nem egy orvost látogattam meg, beöntésem is volt, rengeteg, nagyon drága terméket kiprobáltam. Semmi nem segitett, folyton stresszes voltam, volt hogy egy ,söt olyan is, hogy két hétig nem volt székletem.Természetesen beteg is lettem meg lavina szerüen jött minden. A lenmag volt,ami kirántott mindebböl, minden étkezés után egy két evökanállal ettem és hihetetlen módon tökéletesen beindult minden.Ezzel éltem két évig,napi székletem volt, kétszer is, viszont amikor leálltam vele,megint kezdett rendetlenkedni az emésztésem. Aztán rátalaltam Vali oldalára és követtem az ö és a többiek étkezési tanácsait és már a lenmag nélkül is tökéletesen müködöm. Egyébként a kandida kura alapjan etkeztem 3 honapig es ott jott rendbe tokeletesen , azota nem eszem cukrot, minden reggel grepit csavarok le meg répát rágok, több zöldséget és a lehetö legkevesebb szénhidrátot. Sokkal pozitivabb es boldogabb vagyok
kitartast

Értékelés: Nincs

Szia Anita!Milyen az a

Szia Anita!
Milyen az a kandida kúra?Azt mondod amióta azt megcsináltad azóta van naponta székleted?
Az lenne amibe a Vali azt a sok Neways és Nonis dolgokat írt kb 3 hétig ha jól emlékszem?

Ír jÓÓÓ?????

köszike

Értékelés: Nincs

válasz SZiszkának

Szia Sziszka, a kandida kúrát megtalálod a kúrák menüpont alatt, minden érthetöen le van irva, hogy miket szabad es miket nem szabad enni. Én csak az étkezésemen változtattam, nem probaltam ki Newayses termékeket,mert sajna nem volt rá pénzem, de biztosan sokkal gyorsabb lett volna ugy. Egyébként nagyon rémisztönek fog tünni, de hidd el, egy hét után meg fogod szeretni és ha végigcsinálod becsületesen, (de tényleg:))akkor nagyon sok jot fogsz tapasztalni azon kivul, hogy helyreáll a székleted. AZt szerettem benne a legjobban, hogy mivel kisérleteznem kellett, mert ugye nem ehettem bármit, rájottem, hogy mennyire izgalmas dolgokat lehet kreálni,amit bármikor megehetsz,büntudat nélkül:) A lenmagot pedig majd fözd, keverd bele dolgokba, joghurtba pl...tényleg megéri végigcsinálni

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Sziszka pocakja

A problémádat elég sok dolog okozhatja... lehet, hogy a stressz is rátesz most egy lapáttal, de szerintem nem ez a fő probléma...
Hogyan étkezel? Mennyi rostdús táplálékot eszel naponta (zöldség, gyümölcs,teljeskiőrlésű termékek, magvak...)? Mennyi tiszta vizet iszol naponta? Sok "gázosító" ételt fogyasztasz-é pl. hüvelyesek? Mennyit mozogsz?

Ha ezek rendben vannak, akkor elképzelhető, hogy valamilyen élősködő fészkelte be magát, ezt pedig a biorezonancia egy óra alatt kimutatja!

Berni

Értékelés: Nincs

Európa legnagyobb tablettagyártója lehet Magyarország


 Kedves Mindenki!

Csak idézni szeretnék egy általam olvasott cikkből:
"Százmillió dollárból fejleszti Magyarországi gyártóbázisát az izraeli TEVA gyógyszervállalat. A beruházás eredményeként új gyáregység épül, amely megduplázza a tabletta- és kapszulatermelést, így 2011-től hazánkban működhet Európa legnagyobb tablettagyára. A gyáregység létesítése 400 új munkahelyet teremt, és megduplázódik a vállalat kivitele is. ... A Teva nem konszolidáltan tavaly 29,1 milliárd forint árbevételt ért el, konszolidáltan pedig 175 milliárd forintot.  A  bevétel mintegy fele az exportból származott. Az idén 2-3 milliárd forinttal kisebb bevételre számít a társaság az erős verseny miatt. Hegedűs Lajos hozzátette: 1995-ben a Biogal megvásárlásakor 400 millió tabletta volt az éves termelés, ami azóta húszszorosára nőtt. Az alapanyagtermelés volumene kisebb ütemben emelkedett, de értéke 15-szöröse a 90-es évek közepinek, a nagyobb hozzáadott érték miatt. A cég jelenleg mintegy 2000 főt foglalkoztat."
Mfor.hu tudósítás

Gondolhatjátok, hogy nem az új munkahelyek teremtésével van problémám, hanem ez a töménytelen gyógyszer!
Ekkora árbevételt! Éljen, virágzik a gyógyszer-ipar!

 Bea

Értékelés: Nincs

fogszabályzó tisztítás

Szia Vali,

Tudnál-e a Corega Tabs helyett méreganyagmentes fogszabályzó tisztítót ajánlani? Kislányomnak Corega Tabs-os vízben kell áztatnia  a fogszabályzóját, de ahogy elnéztem, van benne rendesen káros anyag.

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

fogszabályzó tisztítás

Áztathatod Eliminatoros vízben, vagy 2-3 csepp ezüstkolloidos (koncentrátum) vízben, esetleg teafás vízben, ha szereti az ízét. Én a fogkeféinket Eliminatorral fújkodom.

Berni

Értékelés: Nincs

anatomix

Valószínűleg megint e-coli fertőzésem van (minden évben 1x2 előfordul) és már szúr a vesém is.
A körzeti orvosom szabin van, de egyébként is antibiotikumot írna fel. Jó lenne rá az Anatomix? Ha igen, tudna valaki sürgősen szerezni nekem? Bp. XIV.kerület.
Köszi, Katre

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Katre e-colija

Már válaszoltam priviben is, csak mielőtt ezt olvastam volna...

Szóval a biorezós ki tudja írtani az e-coli-t: www.biorezonancia.hu
Kiegészítésként még ajánlanám az ezüstkolloidot is, ezt is tudok Neked hozni, ha Pesten át tudod venni!
Tudnom kéne, hogy a fertőzés pontosan hol okoz problémát, hogy mást is tudjak rá ajánlani!

Berni

Értékelés: Nincs

Illóolajok

Kedves Vali! Természetgyógyász ismerősöm meg van győződve róla, hogy az általa használt Aromax olajok 100% tisztaságú éteri olajok. Én kételkledem benne, mert ismervén a Neways aromaterápiás, valóban tiszta olajokat, szerintem az Aromax nagyon olcsó, nem hiszem, hogy ilyen áron tudnák értékesíteni, ha nem vivőolajjal kevernék. Szerinted hol lehetne ennek utánanézni és bizonyítani? Köszönöm a segítségedet előre is! Mónika

Értékelés: Nincs

illóolajak

Én sok Aromax olajat használok. Most is a nyitott abkakoknál papírzsepkendőre eukaliptusz olajat csepegtetek (nem jönnek be a szárnyas állatkák :-) ), de tiszta fehér marad a zsepkendő.

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Mónikának illóolaj

Úgy tudom, hogy az Aromax illóolaj 100%-os. Ha szeretnéd letesztelni, cseppents egy fehér papírra egy picit és nézd meg, marad-e nyoma. Ha marad, akkor nem tiszta!
Az árkülönbség abból fakad, hogy milyen eljárárssal vonják ki a hatóanyagot (lepárlás<alkoholos oldat<sajtolás), mindegyik 100%-os,de nem azonos értékű.

Berni

Értékelés: Nincs

illóolaj teszt - mennyi idő?

Kedves Berni!
Mennyi időt kell várni, hogy meglehessen állapítani a tisztaságot?
Én egy a4 lapra cseppentettem Aromaxos narancsvrág olajat, de kellett neki legalább egy-két óra mire teljesen eltűnt. Ez most akkor rendben van vagy nem? (testápolóhoz szeretném keverni)
Köszönöm!
Ági

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Illóolajteszt

Ha teljesen eltűnt, akkor nincs vele semmi baj! Az idő pedig a külső körülményektől függ, mennyit raktál a papírra, milyen a hőmérséklet stb.

Berni

Értékelés: Nincs

Gyògyszerekröl valò leszokàs

ùgy làtom, az erre az oldalra làtogatòk hasonlòan gondolkodnak a gyògyszerekröl, nagyjàbòl a korosztàly is megegyezik, akkor sokunknak problémàja lehet a szüleit leszoktatni a gyògyszerekröl. (nem egyszerü)  Az én szüleim havi adagja is meghaladja a 15 ezer forintot, van benne vérnyomàscsökkentö, vércukorcsökkentö, koleszterincsökkentö stb. Meggyözödésem, hogy a felére sem lenne szükségük. A kérdés: Miutàn a tàplàlkozàsban megtették a szükséges vàltoztatàsokat, mennyi idö kell ahhoz, hogy szép lassan elhagyjàk a gyògyszereket ? Kell hozzà vizsgàlat, felügyelet stb.?
Gondolom az orvos nem fogja tàmogatni ezt  a döntést, de ez érdekel a legkevésbé. Meg hàt ùgyis itt van ez a sok segìtökész ember, szòval kinek, milyen ötlete (tapasztalata) van ? 


Értékelés: Nincs
Antal Vali's picture

Gyógyszerekről való leállás

  1. Első lépés, hogy változtassuk meg az étketési szokásokat
  2. Ezzel egy időben végezzünk egy alapos méregtelenítést
  3. Az alapbetegségekhez keressük meg a megfelelő természetes táplálékkiegészítőt
  4. A méregtelenítés után, ahogy elkezdjük a gyógyszerkiváltó táplálékkiegészítőt szedni, szép apránként elhagyhatjuk a gyógyszereket, az átállás kb 1 hónapot vesz igénybe
  5. A tapasztalat az, hogy már a 8hetes nagyméregtelenítő kúra 4.hetétől tiltakozik a szervezet a gyógyszerek ellen
  6. Természetesen vannak olyan betegségek, amelyek gyógyszerleállásához orvosi konzultáció szükséges, de a vérnyomás, cukorszint és gyomorsav szabályozókat simán ki lehet váltani táplálékkiegészítőkkel és étrendváltással


Értékelés: Nincs

Torokfájás

Kedves Vali és Lányok!

Segítsetek nekem! Borzasztóan fáj a torkom (szúr, ég, alig bírok nyelni). Tegnap óta szedem az Anatomix-ot, meg öblögetek Eliminátorral. Nem akarok antibiotikumot szedni de borzasztóan fáj  Mindezek mellett még a natúr forporral is gargalizáltam (persze nem egy időben). Mit tehetnék még kiegészítésként ezekhez, hogy végre javuljon valamit? Ja még lámpázom is, de egyelőre semmi, pedig általában hamar szokott segíteni.  Adjatok még ötleteket légyszi!
Köszönöm előre is!

Értékelés: Nincs

torokfájás Zsuzskának

Szia Zsuzska!

Ami nálunk zseniálisan bevállt, az a fokhagymás méz, én is itt olvastam az oldalon, de a különböző méztermékek (virágpor, propolisz, amik ugye immunerősítők is) nagyon sokat segíthetnek a problémádon.

Viszont én a tejjel vigyáznék, mert nekem sajnos csak problémákat okozott, habár itt sem mindegy a tej milyensége...

Gyógyulj meg hamar! :)

Tünti

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Ha beteg vagy, ne igyál tejet!

Ha bármilyen gyulladás van a szervezetedben, ne igyál tejet, mert ez csak erősítí a tüneteket (pl. torokgyuszinál, köhögésnél fokozott váladéktermelés stb.)

Berni

Értékelés: Nincs

torokfajas kérdés Bernitől

Kedves Berni!
A szojatejporbol keszult tej is gyulladasnovelo?Egyebkent arrol mi a velemenyed?

Értékelés: Nincs
Bényi Bernadett's picture

Anita szójateje

Nem, a szója, mandula stb. tej nem ártalmas, csak arra figyelj, hogy a szója ne legyen génkezelt (a biokra rá szokták írni, hogy nem génkezelt, ilyet keress)!

Berni

Értékelés: Nincs

torokfájásra Zsuzskának

Szia!

Nekem a homeopátia erre is nagyon bevált. A Homeogéne 9 nevű komplex készítményt minden patikában lehet kapni 900 Ft körül van, sokáig elég. Fontos, hogy a bevétele előtt és után fél órával nem szabad enni, inni, kámforosat, illolajat használni, tahát fogat mosni sem és sosem szabad elektroszmognak kitenni, mert rezgése van, és elveszi az erejét az elektormos kütyő, tehát hűtő, mobil, tv közelébe nem szabad tenni rövid ideig sem, legalább másfél-2 méterre kell tenni tőlük.

Értékelés: Nincs

meg mindig torokfajas

Majd el felejtettem,amit ne felejts el, lefekves elott igyal meg egy jo pohar meleg mézes tejet, lassan kortyolgatva, kicsit esetleg a torkodon tartva.Én egyebkent nem iszom tejet, de ilyenkor nekem hihetetlen jot tesz:) és mint a bunda ugy is alszom tole...jobbulást kivanok,amugy velem is ugyanez a helyzet, amint hazajutok, beszerzek egy Duriant, vegre valami hatasos vitamint....

Értékelés: Nincs

torokfájás

Szia Zsuzska...nekem a legborzasztobb torokfajast is a sosviz szokta megoldani.
Anita

Értékelés: Nincs

torokfájás


Kedves Zsuzska,

majd a Valiék ajánlanak Neked mindenféle módszert ( pl. ezüst-kolloid ), de én azt mondanám,ha ilyen makacs a torokfájás ,  gondold végig, hogy mi az, amivel " torkig vagy", vagy "torkodon akadt"
Milyen fantasztikus ez a magyar nyelv?!

Értékelés: Nincs

torokfájás

Sziasztok Lányok!
Mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat! Szépen rendbe jött a torkom. Amit használtam: Anatomix, Eliminátor, Propoliszos méz, bioptron lámpa. Még egyszer köszönöm!

Sziasztok: Zsuzska
 

Értékelés: Nincs

Paracetamol és az orvosok

Szia Vali!

(Először is köszi a segítséget a pszoriázissal kapcsolatban, igyekezni fogok beszerezni a termékeket!)

A cikkel kapcsolatban felmerült bennem pár gondolat:
Kórházban dolgozom, az utóbbi kb. két évben a gyógyszerszekrényben nem láttam szinte egyáltalán Algopyrint, Quarelint. Tömjük a betegeket a non-szteroidokkal, és nem értjük, miért nem múlik a fejfájásuk tőle.
Véleményem szerint annyira meg vannak vezetve az orvosok is, az állandóan nyakukra járó orvosügynökök által, hogy fel sem tételezik, hogy árthatnak a betegeknek, ahelyett hogy segítenének. Ezt tanulták az egyetemen, azóta is ezt hallják, és egyszerűbb ehhez ragaszkodni, mint másként vélekedni, úgysem adna igazat nekik a többi kolléga. 
Számomra az nagyon elkeserítő, hogy a legtöbb eü-ben dolgozónak nincs is igénye rá -tisztelet a kivételnek- hogy más szemszögből is szemügyre vegye a dolgokat. Mióta olvasom a cikkeidet, a hozzászólásokat, nem tudom megállni, hogy ha valami érdekes témáról olvastam, ne meséljem el. (pl. oltás) Becs szóra, úgy néznek rám, mint valami háborodottra! Ma már arra a szintre jutottam, hogy legközelebb csak akkor mondok bármit is, ha kérdeznek! (Nem nagyon lesz ilyen)
Azt is igazolhatom, hogy valóban sokan jönnek azzal, hogy pl. reumás panaszra írt az orvos nekik non-szeroidot (és egyéb reumás gyógyszert), és az addig egyébként egészséges embert olyan fokú gyomorvérzéssel hozzák be, hogy nem ússza meg anélkül, hogy vért kelljen kapnia. Utána meg jön a hosszadalmas táppénz, és éltehosszig sok-sok gyógyszer. Viszont szerintem az Aspirin sem gyomorkímélő szer!
Lenne egy kérdésem is a cikkel kapcsolatban: miért nem kell , illetve miért ártalmas csökkenteni a koleszterinszintet?
Elnézést, hogy ilyen hosszadalmas voltam! Szép napot mindenkinek! Gyöngyi


Értékelés: Nincs

Anatomix- kérdés

Szia Vali!
Kérdéssel fordulok feléd.
Egy 4 éves kisfiúnak hetek óta be van gyulladva a mandulája. Antibiotikumot még sosem kapott.
Issza a JuniorMax-ot, hamarosan eljut hozzá az Anatomix (reggel-este 1/2-1/2tbl????) és az Echinacea (1/2 este???) - az arányokat Jola ajánlotta egy három és fél éves kisgyerek mandulájára...
Csak azt nem tudom, hogy meddig kell vele szedetni. Ugye a termékleírásnál azt ajánlják felnőtteknek az Echinacea-nál, hogy 3 tablettát reggel és este bevenni. Az optimális eredmény elérésének érdekében egy héten 3-5 egymást követő napon át kell szedni a tablettákat.
És egy kisgyereknél? Marad a napok száma? ??? És az Anatomix-nál?
Nagyon várom a válaszod: MVNiki

Értékelés: Nincs

torokgyulladás

Szia Niki!

Az én kisfiam torka volt állandóan begyulladva. Ahogy Jola írta, adtam neki mindezt, plussz egykis propoliszt is( ezt csak alkoholban lehet feloldani) és a junior max mellett a newverát is 10 ml-t naponta. Amióta ezeket adtam neki, elmonthatom, hogy azóta nem volt beteg, semmit nem kapott el az óvodában, a torkáról is szépen lement a gyulladás, néha- néha feltelik az nózija, mert még nem tudja kifújni, de nem betegszik meg.

Mindenkinek nagyon köszönöm, a tanácsokat, nagyon sokat segítettek.
Üdvözlettel:
Gabi

Értékelés: Nincs
Antal Vali's picture

Anatomix és Echinacea kisgyerekeknek

A napok száma marad: 5-7 nap Echinacea, Anatomixból pedig az első nap 3x1/2, majd 3-4 napig 2x1/2, majd 4-5 napig 1x1/2. ajánlott. Ha előbb lemegy a gyulladás, előbb abba lehet hagyni. A JuniorMaxból is ihat egy kicsit többet, mint a hagyományos adag. Mellé készítsen neki a mamája kamilla-hársvirág-bodza-kakukfű teát egy kis mézzel (jó ha hárs, vagy kakukfűméz) ízesítve. Igyon sok frissen facsart narancslevet, és ha bírja, akkor finoman inhaláljanak egy kis teafaolajjal, vagy eukaliptusszal.

Értékelés: Nincs
Antal Vali's picture

Paracetamol tartalmú gyógyszerek listája

BEN-U-RON
Coldrex Broncho szirup (guaifenezin, melasz, glükóz-szirup)
Coldrex citrom ízű por forró italhoz (paracetamol, fenilefrin, aszkorbinsav = )
Coldrex feketeribizli ízű por forró italhoz (paracetamol, fenilefrin, aszkorbinsav = )

Coldrex tabletta (paracetamol, fenilefrin, koffein, terpin, aszkorbinsav = )
Efferalgan 500 mg pezsgőtabletta (paracetamol)
Efferalgan paracetamol 500 mg tabletta (paracetamol
Efferalgan szirup gyermekeknek (paracetamol)
Efferalgan C pezsgőtabletta (paracetamol, aszkorbinsav = )

Grippostad C kapszula (paracetamol, , koffein, chlorphenamin)
Grippostad Hot Drink por oldathoz (paracetamol, aszkorbinsav = )
Mexalen 500 mg tabletta, 125 mg végbélkúp csecsemőknek, 250 mg végbélkúp kisgyermekeknek, 500 mg végbélkúp iskolásgyermekeknek, 1000 mg végbélkúp felnőtteknek (paracetamol)
Miralgin tabletta (paracetamol, koffein)
Neo Citran por felnőtteknek, gyermekeknek
Neo Citran por gyerekeknek (fenilefrin, feniramin, paracetamol, )
Panadol Baby Infant szuszpenzió, Panadol Junior por, Panadol Soluble pezsgőtabletta, Panadol tabletta, Panadol Extra filmtabletta (paracetamol)
Panadol Baby szuszpenzió (paracetamol)
Panadol filmtabletta, Panadol Rapide filmtabletta, Panadol Soluble pezsgőtabletta Panadol Extra filmtabletta (500 mg paracetamol)
Paracetamol Pharmavit 500 mg tabletta (paracetamol)
Rhinoval C pezsgőtabletta (paracetamol, aszkorbinsav = , dextrometorfan)
Rubophen 100, 500 mg tabletta, 125 mg végbélkúp gyermekeknek (paracetamol)
Saridon tabletta (paracetamol, koffein, propifenazon)
Vicetamol pezsgőpor (paracetamol, aszkorbinsav = )


Értékelés: Nincs

Hozzászólás írása

Tartalom átvétel